Az Európai Mobilitási Hét programjaihoz csatlakozott iskolánk is. A tanítási órákon és tanórán kívüli foglalkozásokon is többféle módon dolgoztuk fel az idei év mottóját: „Takarékoskodj az energiával!”! Rajzpályázatra készültek alkotások két kategóriában: az energiatakarékosságról vagy a fenntartható és környezetbarát közlekedésről Petőfi Sándor műveiben és életrajzában

Az energiatakarékosságról a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Tudástárának munkatársai tartottak interaktív természetismereti foglalkozásokat.

Természetesen több osztály is kerékpártúrával, rolleres akadálypályán való foglalkozással vett részt a programokon.

Szeptember 22-én az autómentes napon pályázatot hirdettünk az osztályok között „2023 legmobilisabb osztálya” címmel. A versenyt az az osztály nyerte meg, amelyik a legtöbb alternatív közlekedési eszközzel (kerékpár, roller, gyalog, lovaskocsi)) érkezett az iskolába. Ezen a napon a tanulók 80 %-a tett így! A „legmobilisabb” ebben az évben az 5. osztály lett. A kerékpáros közlekedés szabályairól teszt kitöltésével adtak számot tudásukról tanulóink. A mórahalmi Rendőrörs segítségével Ásotthalom körzeti megbízott rendőre Bálint Szilveszter a kerékpárok állapotát vizsgálta meg

Sok jól felszerelt és biztonságos kerékpárt láttunk, de a gyerekek biztonsága érdekében kérjük a szülőket, hogy fokozottan figyeljenek erre is!

Felnőttek és gyerekek számára is ajánljuk az alábbiakat:

Fontos, hogy mielőtt nyeregbe pattannál, kerékpárosként megfelelj a KRESZ és a KöHÉM elvárásainak

• az első és a hátsó lámpák tiszta időben minimum 150 méterre látszódjanak

• az első kerék küllőin minimum 2 db borostyán sárga színű küllőprizma legyen, amiket fényvisszaverőcsík is helyettesíthet a gumi két oldalán

• elöl legyen egy fehér vagy sárga fényű lámpa

• legyen a bicikliden csengő

• a bicikliden kettő fék legyen, amik egymástól függetlenül működnek

• rendelkezz piros fényű hátsó lámpával

• legyen egy piros színű fényvisszaverő hátul

Ha lakott területen kívül, az úttesten biciklizel, este vagy rossz látási viszonyok között, akkor fényvisszaverő ruházatot kell viselned.

És persze, ne felejtkezzünk meg a bukósisakról sem! Ha lakott területen kívül, több mint 40 km/h óra sebességgel közlekedsz, a bukósisak kötelező – minden más esetben elhagyhatod.

Galéria

Kategóriák: Hírek