A Lázár Ervin program keretében áprilisban két előadáson vettek részt iskolánk tanulói.

Az 1-2-3. osztályosok előadására Forráskúton a művelődési házban került sor április 22-én. A Szegedi Pinceszínház nem mindennapi látványosságot: felnagyított bábszínházi előadást, élőszereplős bábjátékot varázsolt a gyerekek elé. Kemény Henrik eredeti szövege elevenedett meg ezúttal is sok játékkal és sok nevetéssel. Ördögökkel, szellemekkel hadakozott a csalafinta legény, aki világot látni indult és egy bajbajutott molnárral találkozott; és még a csaplárosné báli legyezője, avagy Vitéz László világhírű palacsintasütője is előkerült…

Április 29-én a 4. és 5. osztályosok Szegedre látogattak. A klasszikus és közismert magyar népmese, a Csillagszemű juhász című előadása és a Szegedi Nemzeti Színház gyönyörű épülete is elvarázsolta a 4. és 5. osztály tanulóit. A jól ismert történet lényege nem változott: a juhász próbatételek sorát állja ki, hogy elnyerje a királylány kezét. Mégis változott, mert fiatalos karakterekkel elevenedett meg a mese, olyan fiatalokkal akiknek az a szándéka, hogy mindent megkérdőjelezzenek, mindennek megvizsgálják az érvényességét, ahogyan azt a csillagszemű juhász is teszi, amikor nem hajlandó a parancsba adott módon reagálni a király tüsszentésére.

Kategóriák: Hírek